Златен медал за Станимир Беломъжев на Световното първенство по ски ориентиране!

Дългочаканата световна титла на Станимир Беломъжев е факт. Той завоюва 1-во място в средната дистанция на Световното първенство по ски ориентиране, провеждащо се в периода между 5-ти и 13-ти март в руския град Красноярск

Българинът финишира с време 33 минути и 48 секунди, изпреварвайки с 15 сек. шведа Ерик Рост и с 1,06 норвежеца Ларс Мохолдт. С постижение от 42,18 другият български представител в дисциплината - Мартин Пенчев се класира на 27-ма позиция.

До момента Беломъжев имаше две 5-ти места на първенството - в индивидуалния спринт и в смесената спринтова щафета заедно с Антония Григорова.

Само преди десетина дни, Тачо спечели 2 сребърни отличия на Световните военни игри в друг руски град - Сочи, а световната титла беше единствената, която липсваше в богатата му шампионска колекция.

Беломъжев е многократен шампион от световни и европейски първенства при юношите и младежите. Има медали от европейски първенства за мъже и победи в стартове от световни купи. Постоянен присъстващ в челото на световната ранглиста.

Световните титли за България в зимните спортове са изключително малко. Пепа Милушева дълго време беше единственият роден спортист с подобно отличие до двата триумфа за страната ни във фигурното пързаляне. Така ориентирането със ски става категорично най-успелият роден ски спорт.

Теодора Славова

Какво е общото между художествената гимнастика и волейбола? Топката и… АЗ! Спортът е неизменна част от живота ми в продължение на 19 години, спортът – във всички негови форми. Бивш състезател по художествена гимнастика, лицензиран съдия по волейбол, статистик в баскетболна лига, бакалавър по спортен мениджмънт, магистър по спортна журналистика – накратко АЗ. Чувствам се най-пълноценна, когато времето ми е запълнено до предел. Виждам бъдещето си все така активно и раздвижено и мечтая за баланса между щастливото семейство и успешното професионално развитие.