Успелите

9 медала за параолимпийците ни от първия ден в Дубай!

Девет медала спечелиха българските параолимпийци през първия ден от Международния турнир по лека атлетика, който се провежда от вчера в емирство Шарджа, Дубай.

Три златни, пет сребърни и един бронзов медал завоюваха българските параатлети.

Радослав Златанов спечели златния медал на спирнта на 100 метра с постижение от 11.29 секунди, а в скока на дължина зае второто място с 6.47 метра.

Много силно представяне в първия ден на турнира направи параолимпиецът ни Михаил Христов. Още в първият ден 24-годишният плевенчанин завоюва сребърен и бронзов медал. Мишо финишира втори в спринта на 100 м с резултат 11,44 секунди. По-бърз от него бе само – Радослав Златанов. В скока на дължина Христов се приземи в пясъка на 6,03 метра, постижение осигурило му третото място.

Дечко Овчаров се грабна златото в мятането на диск с резултат от 39.72 метра. В тласкането на гюле пък стана втори с резултат 10.89 метра.

Георги Киряков беше над всички в хвърлянето на копие с 27.24 метра. Жоро покри норматив за Параолимпиадата в тласкането на гюле, след опит на 10.02 метра, класирал го втори в състезанието.

Иванка Колева спечели сребърен медал в тласкането на гюле с 8.22 метра.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Александър Хинков

Съосновател и отговорен за развитието на позитивната медия на България Uspelite.bg. Занимавам се журналистика, дигитални комуникации и социално предприемачество. Вярвам, че максималната продуктивност е тясно зависима от спорта и почивката. Зареждат ме първичността на природата и хорските усмивки.