Доброто от деня - 15.07.2021
Днес в рубриката"Доброто от деня" ще ви запознаем с теми свързани със спорт, общество, каузи, доброто от света, а за финал сме предвидили любопитно интервю с един още по-любопитен човек. В следващите редове ще научите колко отличия за България получиха родните кикбоксъри от Международен турнир, как да помогнем на малкия Гоги да се излекува, какво количество дървета посадиха доброволци в Индия, една история за миналото и отпечатъка, който оставя след себе си и разговор за успешния бизнес, каузите и самоусъвършенстването.
Рекорден брой отличия за България от Международен турнир по кикбокс!
България е носител на отборната титла на Международния турнир по кикбокс - Terra Complex Kickboxing Tournament 2021. Събитието се проведе в периода 9-11 юли в спортна зала „Септември“ в град Разлог.
Българските състезатели в леките стилове поинтфайт, лайт контакт, киклайт и лоу кик, заеха първата позиция с цели 384 отличия. Сред тях 126 златни, 127 сребърни и 131 бронзови. В челната тройка на клубното класиране са: „Стар тийм“ и „Масару“ от София и представителите на „Тайгър тийм“, Перник. В международното спортно събитие взеха участие общо 663 състезатели във всякаква възраст, представители на 21 клуба от 7 държави.
Повече за събитието и кои наши състезатели се представиха най-добре вижте в статията.
Помогни на малкия Гоги да оздравее - дари средства или участвай в благотворителен базар
7-годишният Гоги от Варна е диагностициран с детски аутизъм. За да получи шанс за по-добър живот той има нужда от скъпоструващо лечение в чужбина.
В момента малкият Георги Русев не може да говори и общува както своите връстници, но клиника в Украйна дава надежда на семейството, че той може да се оправи или най-малкото да подобри състоянието си. Медиците съветват да бъдат направени поне 6 вливки на стволови клетки. За лечението в Киев обаче са нужни минимум 120 000 лв. или по 20 000 лв. за всяка процедура. Сумата е непосилна за семейството, затова търсят подкрепа в медиите и социалните мрежи.
Как да помогнеш на Гоги да има щастливо детство и по-добро бъдеще научи ТУК.
Доброволци в Индия засадиха четвърт милиард млади дръвчета
Милиони индийци се включиха в ежегодния еднодневен "маратон" по засаждане на дървета. Тази година той се проведе на 5 юли и приключи с повече от 250 милиона млади дръвчета, засадени на територията на най-населения щат в Индия - Утар Прадеш.
Кампанията се организира съвместно от управници и активисти в Утар Прадеш. Те обединяват усилия, за да намалят въглеродните емисии, да подобрят качеството на въздуха в страната и да напреднат в общочовешката борба с климатичните промени. През последните години инициативата се превръща в традиционна и привлича все повече индийци, които искат да живеят в по-добра природна среда.
Повече за инициативата вижте в статията.
Машина на времето: Как планинари откриха 80-годишен дневник на връх Тодорка
Мария Стоянова и Владимир Димитров са страстни любители на планинарството. Двамата живеят в Банско и редовно си организират разходки в Пирин, за да се порадват на красотите ѝ. Походът им в планината на 28 юни обаче се отличава от типичната разходка. Мария и Владимир откриват планинарски дневник на близо 80 години, който ги връща в миналото и ги подтиква да се замислят за времето и паметта.
Тих, слънчев ден. Хубава видимост.
14 август 1958 г. Сряда. Много хубав ден.
Подобни документирани наблюдения откриваме в планинарския дневник на Георги Илиев Соколов, воден стриктно през 40-те и 50-те години на миналия век. По време на поредното си изкачване на вр. Тодорка в Пирин Владимир Димитров открива безценната времева капсула, умело скрита между камъните, които най-вероятно са я предпазвали от снега и дъжда през годините. Дневникът е поставен в метална кутия и найлонова торбичка, а вътре са събрани години от планинарската история на Георги Соколов - редовен посетител на планината, решил да запази тайнствата ѝ.
Цялата история и посланията, които ни дава прочетете ТУК.
Сара Божинова: В България има уникални възможности за кариерен растеж!
Сара Божинова се занимава с обучения в корпоративна среда и управление на проекти. Определя себеусъвършенстването като своя мисия и обича да помага на хората. Смята, че чрез надграждане на личностните ни умения е възможно да постигнем успех и високи резултати в бизнеса.
В личен план обича предизвикателствата, движението, планината, да чете и да ходи на театър. Сара също е НЛП практик, Agile Project Manager и лектор в образователната програма Finance Academy, където преподава мениджмънт и управление, както и ефективно управление на личните и семейни финанси. Доброволец е към Фондация „Нашите недоносени деца“, чийто каузи приема за лични.
За ''Успелите'' тя споделя възможно ли е човек да се научи на "успешно" мислене и каква е формулата за щастието. Цялото интервю вижте ТУК.