Успелите

Глобалната младежка платформа U-Report работи вече и у нас

Платформата, подкрепена от „УНИЦЕФ", е налична в близо 70 държави, а в нея членуват над 10 милиона младежи от цял свят. Тя е предназначена за хора от 14 до 29 години и чрез нея те имат възможност да получат достъп до материали, статии и разяснения, свързани с актуални за тях теми, а в сегашната ситуация ще могат да намерят също навременна и достоверна информация за това как да се предпазят от COVID-19.

U-Report стартира през 2011 година, а от 30 април тази година платформата заработи официално и в България. Тя е създадена с цел да се опита да отговори на нуждите и проблемите на младежите и да даде решения, предложени от самите тях.

„U-Report" е платформа, която дава възможност на младите хора да изразяват мнение по въпроси, които ги засягат, като качеството на образованието, борбата срещу насилието и дискриминацията”, казва Мария Александрова, младежки застъпник за качествено образование.

Благодарение на „U-Report” потребителите ще могат да получат и ценна информация, касаеща важни за тях теми, като крайни срокове за завършване на средно образование, дати за изпити или кандидатстване в университет и други.

Платформата също така ще предостави на младежите и достъп до полезни връзки към национални и местни услуги, като например да знаят към кого да се обърнат, ако са станали обект на онлайн тормоз или имат нужда от психологическа помощ.

Освен достъп до материали с ценна информация до използващите платформата ще могат да бъдат изпращани и анкети, в резултат на които гласът и мнението на младите хора ще бъде взет под внимание при правенето на младежки политики, кампании или други инициативи от правителствени, неправителствени или бизнес организации.

„Младите хора са най-добрите експерти за техния живот. Резултатите от анкетите се анализират, а след това графики от тях се публикуват на сайта. Ще открояваме тенденции."

„В случай на необходимост от подкрепа, ще свързваме младите хора с държавни и местни институции, които могат да помогнат според съответния казус", заяви в интервю пред БНР Ивайло Спасов, експерт "Комуникация за социално развитие" на „УНИЦЕФ България".

В „U-Report" участието в анкети е анонимно, тъй като платформата не събира лични данни и ако решите да отговорите на дадена анкета, то никой няма да знае, че това сте вие.

Първото допитване вече е налично и задава въпроса „Какви според вас са основните проблеми на децата и младите хора в България", а ако и вие искате да се включите в него и да се присъедините към платформата, то може да го направите, следвайки следните стъпки:

  1. Влезте във viber и намерете U-Report Bulgaria;
  2. Посетете следния линк или сканирайте QR кода (намерете QR кода, ТУК);
  3. След като се присъедините, напишете в чата СТАРТ и отговорете само на 3 въпроса за вашия пол, възраст и населено място. 

Снимка: „U-Report Bulgaria"

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Габриела Гичева

Призванието ми е да намирам добрите истории от ежедневието и да ги разказвам, за да може те да достигнат до по-широк кръг от хора. Обичам думите, както и това да правя хората около мен щастливи, затова често се случва да им посвещавам стихотворения и да ги карам да се усмихват. Друга моя страст е здравословната кухня. Обичам да експериментирам и да изпробвам нови рецепти, защото здравословната храна може да бъде вкусна, стига да знаем как да я приготвим.

Оставете коментар

0 коментара