Успелите

Десислава Божилова: Пожелавам си един ден да съдийствам финала на Световното в Крусибъл!

Десислава Божилова е една очарователна млада дама с много интересна професия. Деси е международен съдия по снукър на най-високо ниво. Тя е само на 24 години, а е постигнала много в своята кариера.

Дебютът ѝ на международната сцена започва преди четири години, когато в България се проведе първият турнир от сериите PTC. Макар, че е още много млада, Деси има амбиции да стане един от най-добрите съдии в целия свят и има всички качества това да се случи.

Наскоро Божилова ръководи двубоя между Шон Мърфи и Доминик Дейл в турнира UK Championship.Това e вторият по сила ранкинг турнир от календара на Световната федерация след Световното първенство по снукър. Наградният фонд на турнирa беше 740 хиляди паунда.

Десислава учи ландшафтна архитектура - професия, свързана с облагородяване на околната среда и озеленяването. Обича да прекарва времето си в индивидуални занимания - да играе билярд, да чете. Обича психологическа литература.

Как разбрахте, че искате да се занимавате със снукър и как всъщност стигнахте дотук?

Бях на 13 години, когато започнах да играя билярд, а оттам се запалих и по снукър. Гледах турнирите нонстоп по телевизията, а по-късно, когато се преместих в София, се свързах с Асоциацията на снукър реферите в България и изкарах курс. До това ниво, на което съм в момента, стигнах с много практика. Опитът е от изключителна важност, но на първо място човек трябва да може да „чете“ играта.

Как бихте описали преживяването си на UK Championship?

UK Championship е един от най-големите турнири от календара на Световната федерация. За мен беше голяма чест да ме поканят за втора година, като този път получих наряди дори от 3 кръг на турнира. Залата, в която се провежда турнира е една от любимите ми, заради изключителната атмосфера, която се създава вътре. Това бяха 9 невероятни за мен дни, които завършиха с мача между Шон Мърфи и Доминик Дейл на телевизионна маса.

Симпатизирате ли на някой играч в снукъра?

Не мога да си позволя да имам любим играч. За мен по-важен е сблъсъкът между двама.

Кой е бил най-важният двубой, който сте реферирали досега?

Всички двубои са еднакво важни от гледната точка на рефера. Това, което ги прави различни са може би наградният фонд и кръга, който се играе. Като най-значими в моята кариера бих определила финала на Виктория България Оупън, финала на Рига Оупън и последния ми мач на UK Championship от 1/16 финалите на телевизионна маса.

Вие самата играете ли снукър?

Аз играя основно билярд. Снукър само от време навреме за забавление.

Остават още малко дни до Коледа и Нова година, какво бихте си пожелали да Ви се случи в кариерата? Има ли нещо, което все още не сте постигнали?

Единственото, което мога да си пожелая е един ден да съдийствам финала на Световното в Крусибъл!


Не се колебайте да ни изпращате предложения за интервюта в различните ни категории на contacts@uspelite.com. Включете имената на човека, който предлагате за интервю, кратко негово представяне и начин за връзка под формата на e-mail адрес/акаунт в социалните мрежи и/или телефонен номер.

Успяхме ли да те вдъхновим?
Подкрепи позитивната журналистика в България…

Ние сме млад екип от момичета и момчета, гладни за обективност в медиите. Работим здраво, за да ви върнем вярата и да ви покажем, че добрите примери са навсякъде около нас. Противопоставяме се на стила и работата на традиционните медии, за да ви покажем положителната страна на монетата.

Обръщаме се към вас с апел за дарение в подкрепа на журналистиката, която правим. Всички постъпления се инвестират в развитието сайта. С тях ние увеличаваме обема и качеството на позитивните новини от България.

Защото сме тук заради нашето общо бъдеще и вярваме, че то ще е добро!

Препоръчани статии

Ели Ефтимова

Студент в Икономически университет-Варна спец. Индустриален бизнес. Интересувам се от спорт,здравословно хранене,пътувания и позитивна психология. Обичам да надграждам себе си и мога да се определя като амбициозен,забавен и добър човек,който обича да обогатява собствената си култура непрестанно.

Оставете коментар

0 коментара