2 сребърни и 4 бронзови медала за България на Световната купа по художествена гимнастика

Състезанието в Милано беше последният старт преди Световното първенство във Валенсия.

Шест медала за България от Световната купа по художествена гимнастика в Милано, Италия. Българките взеха два сребърни и четири бронзови отличия месец преди Световното първенство във Валенсия.

Стилияна Николова се връща с отличия на Световната купа на топка, бухалки и лента. В края на всеки сезон се връчват шампионски купи за най-добрите в многобоя, както и на отделните уреди – обръч, топка, бухалки и лента. Стилияна Николова спечели отличията на отделните уреди за сезон 2023 на Световните купис общ актив от 135.050 (34.050 на обръч, 34.800 на топка, 32.900 на бухалки и 33.300 на лента). Българката взе общо три медала – бронз с топката, бронз в многобоя и бронз на бухалки.

Боряна Калейн спечели сребърен медал на топка с резултат от 34.650 и още един на лента с оценка от 31.700. Тя зае четвърта позиция в класирането за многобоя с актив от 130.950 (33.550 на обръч, 33.900 на топка, 31.550 на бухалки и 31.950 на лента).

Ансамбълът – Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова, взе бронз във финала на 5 обръча на Световната купа в Милано. Момичетата се окичиха и с четвъртото място за ансамбъл-жени в многобоя.