България спечели три златни медала по бокс. Стойка Петрова получи предложение за брак на почетната стълбица

България спечели три златни медала, един сребърен и два бронзови от европейското първенство по бокс за жени, а Стойка Петрова (злато, 54 килограма) получи и предложение за брак още на почетната стълбица.

Равносметката: триумфиралите състезателки със златни медали са: Стойка Петрова (54 кг), Станимира Петрова (57 кг) и Мелис Йонузова (64 кг), а сребро спечели  – Севда Асенова (48). С бронзови медали се окичиха Габриела Димитрова (51 кг) и Деница Елисеева (60 кг).

Турнирът бе проведен в „Асикс Арена“, като Стoйка Петрова бе избрана за най-добрата състезателка на европейското.

Стойка спечели срещу французойката Делфин Мансини по точки с единодушно решение (30:27, 30:27, 30:27, 30:25, 29:28,), така тя прибави втора титла в кариерата си след тази в  Букурещ през 2014, но тогава при 51-килограмовите.

„Мачът не бе лек, французойката доказа, че няма лесни съпернички, но аз съм доволна“.

Втора поредна титла от европейско първенство спечели Станимира Петрова. В решителния мач тя победи рускинята Дария Абрамова след единодушно съдийско решение - 5:0 (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 30:27).

Мелис Йонузова спечели срещу туркинята Сема Чалишкан в категория до 64 килограма (30:25, 30:25, 30:25, 30:25, 29:26).

По този начин българките завършиха деня с три златни, един сребърен и два бронзови медала.

На предишното европейско първенство през 2016 г., което също се проведе в София, България завърши на второ място в отборното класиране с 3 златни медала.

От досегашните си участия на шампионати на Стария континент при жените България има общо 12 отличия, 4 от които златни, а от настоящото първенство ще прибави още 6 медала.

Спечелването на златен медал за Стойка Петрова не бе единственото събитие за деня, още докато беше на на върха на почетната стълбичка нейният приятел Борил й направи предложение за брак.