Успелите

Сестрите Никол и Нанси Николови със златни отличия от международен турнир по джудо

Никол и Нанси Николови се представиха достойно и донесоха успехи за страната ни на 12-ото издание на Международния турнир по джудо „Mala Evropa”. Състезателките на видинския спортен клуб „Бъдин“ спечелиха поредните си отличия в надпреварата, която се състоя в Пърнявор, Босна и Херцеговина.

В категория до 28 килограма 9-годишната Никол грабна златото след категорични победи над Теодора Тодорович от Хърватия, Йована Гаич от Словения и Катарина Симикич отново от Хърватия. Нанси, която е само на 5 години, заслужи първото място в категория до 19 килограма.

Преди турнира талантливите видинчанки участваха в 4-дневен подготвителен лагер в местния клуб с представители на държави от цяла бивша Югославия, Молдова и Румъния. Още в първата тренировка на спортния лагер Никол получи фрактура на палеца на крака, но стисна зъби и се пребори за златния медал в турнира.

Припомняме и за техния скорошен успех през месец юли, когато спечелиха злато и бронз на Международeн турнир по джудо в Турция. В силното състезание сили мериха над 1500 джудоки от 15 държави.

„Състезателките на видинския клуб "Бъдин", отново представиха достойно България и Видин на международна сцена.“, сподели треньорът им Красимир Нинков.

В категория до 19 килограма при момичетата Нанси заслужено спечели златния медал. Никол пък бе единствената българка в категория до 28 килограма, където в изключително тежка конкуренция на 33 състезателки в категорията, тя загуби на полуфинал със съдийско решение заради използване на непозволена техника. Въпреки това Никол успя да се пребори за бронзовия медал.

Двете талантливи сестри са надеждата на видинското джудо. Никол е ученичка в средно училище "Св. Кирил и Методий“ във Видин, а сестра ѝ Нанси ходи в детска градина. Миналата година също бе успешна за момичетата - те спечелиха няколко важни състезания и златни медали. Също станаха шампионки по бразилско джиу джицу в отворен международен турнир в София, където участваха повече от 100 състезатели, сред които представители на Испания, Италия, Република Северна Македония и САЩ.