Отлично представяне за гимнастиците ни на Балканиадата по спортна гимнастика за юноши и девойки в Истанбул

Българските ни състезатели спечелиха два медала на финалите на отделните уреди на Балканското първенство по спортна гимнастика за юноши и девойки. Също така и трето място в отборната надпревара при юношите. Състезанието се проведе в Истанбул, Турция.

Спортистът Наско Миков стана шампион по земя. Представи своя благоевградски отбор “Пирин” отлично и спечели първото място с резултат от 13.167 точки. Малко не му достигна да се нареди сред финалистите на успоредка. В тази дисциплина завърши на четвърто място с резултат от 12.300 точки.

При девойките Никол Соколова успя да спечели и втория медал. Състезателката от Спортен клуб по гимнастика и стрийт фитнес “Street Workout Bulgaria” спечели бронзовия медал на финала на земя с резултат от 11.900 точки. Националката участва и на финала на греда, но с 9.500 точки зае седмата позиция в крайното класиране.

При юношите и младежите българите записаха още едно шесто, две седми и едно осмо място. Радослав Йотов от клуба на “Спартак” Пловдив влезе в топ 6 в изпълненията на халки с 11.133 точки и е седми в тези на успоредка с 11.800 точки.
Красимир Петков от “Гераниум” завърши на седма позиция на прескок с 11.967 точки, а осми на халки е Любомир Станоев от ГСКСП Любчо Солачки, Благоевград с 10.133 точки.

В отборното класиране, което се проведе по-рано, гимнастиците ни преставиха достойно страната - те спечелиха бронзов медал. Тимът ни в състав Борис Караджинов (КГ "ЦСКА", Алек Саров (СГК "Левски-Спартак"), Наско Миков (ГСК "Пирин Благоевград-2011"),Радослав Йотов (ГК "Спартак"), Любомир Станоев (ГСКСП "Любчо Солачки") и Красимир Петков (ГСКСГ "Гераниум") се представиха отлично, а пред тях се наредиха представителите на домакините от Турция и на Унгария.