Успелите

Петима български каратисти спечелиха бронзови медали на Световно първенство по шотокан карате в Турция

По време на XI Световно първенство по шотокан карате българският спортен клуб “Цанев Бургас” спечели 6 медала за всички възрасти в Истанбул, Турция. В първенството участваха 1900 състезатели от 30 държави, като нашата страна бе представена от петима състезатели.

„Радвам се, че вие продължавате да допълвате славните страници от историята на спорта в Бургас. Благодарение на амбициозни и упорити състезатели като вас градът ни има силен авторитет.” - сподели кметът на Бургас Димитър Николов по време на срещата с младите каратисти - “Поздравявам клуба за амбицията да организира голямо национално състезание по карате в Бургас и с най-голямо удоволствие ще дадем необходимата подкрепа за реализиране на идеята.“

Източник: Община Бургас

Бронзови отличия за възраст 10-11 години спечелиха Дариан Абди в категорията до 30 кг в дисциплината “shobu ippon кумите” и Калоян Пацов в дисциплината “кумите” до 38 кг. Друго отлично представяне в същата възрастова категория бе и на каратиста Шамил Хамматов в дисциплината “shobu ippon кумите” до 38 кг, а участието му в “WKF кумите” до 50 кг му спечели пето место.

Източник: Община Бургас

Валентин Вълев бе отличен с бронзов медал в дисциплината “shobu ippon кумите” във възраст 12-13 години до 50 кг, а представянето му на световното първенство в “WKF кумите” до 50 кг му донесе също пето място.

Каратистът Йован Атанасов спечели бронзови медали в дисциплината "ката" до 21 години и "кумите" до 21 години, до 68 кг.

Йован Атанасов - инструкторът на клуба, взе участие в надпреварата. Той е единственият състезател от България, който в категорията на мъжете успя да спечели два бронзови медала в дисциплините “ката” и “кумите”.

Младите каратисти от клуба са си поставили за цел да постигнат по-големи победи през предстоящата 2022 година.

"Продължаваме напред и вярваме, че винаги ще доказваме, че Бургас е градът на шампионите" - споделиха от клуба след завръщането си от състезанието.

Източник на корица: Община Бургас